افسانه رحیمی . کارشناس کودکان استثنایی . روانشناس ارشد کودک و نوجوان . مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی

اضطراب، زیر بنای افت تحصیلی

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 03:15 ب.ظ - سه شنبه 31 تیر 1393

علائم اضطراب چیست؟/شایع‌ترین علت افت تحصیلی

 در جلسه بررسی اضطراب و تاثیر آن در نوجوانان، دکتر افشین طبیبی اظهار داشت: شایع‌ترین علامت اضطراب و افسردگی در نسل جوان افت تحصیلی است، بنابراین اولیاء مدرسه و دانش‌آموزان باید نسبت به این موضوع حساس باشند و در صورتی که دانش‌آموز دچار افت تحصیلی ناگهانی شد به متخصص بهداشت روان مراجعه کنند.

برای دسترسی به ادامه مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید

دسته بندی : مقالات روانشناختی ,
 

در محل کار، این گونه نباشیم

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 03:43 ب.ظ - یکشنبه 29 تیر 1393

علت زیرآب زنی در محل‌های کار از نگاه روانشناسان


به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، سید آرش تقوی دکترای روانپزشکی در تحلیل لقمه حلال و حرام بودن چاپلوسی و مسئله پدیده زشت زیرآب زنی در محل‌های کار اظهار داشت: متاسفانه در جامعه ما همیشه افرادی که زیاد کار می‌کنند مورد تحقیر و تهدید قرار می‌گیرند، و چاپلوسی جای شایستگی را گرفته است، بنابراین نه تنها قدردانی صورت نمی‌پذیرد، براین اساس بر مبنای علوم روانشناسی، چیزی که لقمه حرام به حساب می‌آید، آن چیزی است که خارج از شایستگی‌های افراد به آنان داده شده است، یعنی حق آن فرد نبوده است و آن حق را به ناحق برداشته شده است.


( برای دسترسی به ادامه مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید)دسته بندی : رمز های موفقیت شغلی ,
 

چرا کاهش تمایل در رشته ریاضی؟؟؟؟؟؟

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 06:29 ق.ظ - چهارشنبه 25 تیر 1393

پیدا کنید پرتقال فروش مشهور را؟؟!؟!؟!؟

سیاست آموزش و پرورش برای  افزایش جذب دانش‌آموزان در رشته ریاضی و انسانی

افشانی  مدیر کل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم تصریح کرد: هم‌اکنون در رشته نظری اغلب دانش‌آموزان به سمت رشته علوم تجربی جذب می‌شوند و عمدتا مشاهده می‌کنیم که خانواده‌ها اصرار دارند بر اساس تفکرات دهان پرکن فرزندان خود را به سمت رشته تجربی هدایت کنند. سیاست آموزش و پرورش کاهش کمی رشته تجربی و افزایش جذب دانش‌آموزان در رشته انسانی و ریاضی است. هم اکنون وضعیت توسعه رشته انسانی متوازن است و 29 درصد دانش‌آموزان جذب این رشته می‌شوند.

افشانی گفت: سیاست ما این است که از لحاظ کمی دانش‌آموزان رشته ریاضی را افزایش و رشته تجربی را کاهش دهیم. هم‌اکنون 28.5 درصد از دانش‌آموزان در رشته ریاضی و 42 درصد در رشته تجربی تحصیل می‌کنند و هدف گذاری ما افزایش جذب دانش‌آموزان در رشته ریاضی به میزان 35 درصد است.
دسته بندی : خبرها و اطلاعیه ها ,
 

قدم به قدم تا ششم(3)

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 01:00 ب.ظ - سه شنبه 24 تیر 1393


دوره جدید فیلم های 3 دقیقه ای


فیلم های آموزشی همه درس ها

برای دسترسی به فیلم های 3 دقیقه ای، روی تصویر کلیک کنید


عزیزانم، ششمی های من
دوره جدید فیلم های 3 دقیقه ای متشکل از همه درس ها، در اختیار شماست. به مدت یک هفته. لطفا مرور دوره ای را فراموش نکنید.

یادمان باشد، هدف ما در تابستان، تقویت زیر بنا و ساخت رو بنا خواهد بود. پس با مشاور ششمی ها همراه باشید.

روزانه، حداکثر 3 فیلم را مشاهده، با دقت گوش کنید و تمرین ها را مجدد تکرار کنید

مشکل باز شدن فیلم ها برطرف شددسته بندی : برنامه های آماده سازی , توصیه هایی برای یادگیری بهتر ,
 

ارتباط بین مهارت خواندن و ریاضی

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 02:59 ب.ظ - یکشنبه 22 تیر 1393

ژن مشترک ریاضی و مهارت خواندن


محققان اعلام کردند: ژن‌های بین مهارت‌های خواندن و ریاضی مشترک است.

به گزارش ایسنا ، مطالعه اخیر محققان دانشگاه آکسفورد و کالج کینگ لندن نشان داده است مهارت خواندن تا حد زیادی با ریاضی در ارتباط بوده و ژن‌های یکسانی مسؤول این توانایی‌ها در افراد است.

در این بررسی، محققان تاثیر ژنتیک در مهارت‌های خواندن و ریاضی را در دو هزار و 800 کودک 12 ساله انگلیسی مورد بررسی قرار دادند. در این بررسی کودکان دو قلو هم شرکت داشتند. در این مطالعه از آنها آزمون درک مطلب، تسلط و مهارت‌های ریاضی گرفته شد.

دکتر کریس اسپنسر، محقق دانشگاه آکسفورد اظهار کرد: اگرچه ارتباط ژنتیکی بین مهارت‌های خواندن و ریاضی وجود دارد، اما ژن خاصی مسؤول فهم بهتر ریاضی است. از این روش می‌توان برای ارتباط بین بیماری‌ها، اختلالات و روش‌های درمانی استفاده کرد.

 این مطالعه در مجله Nature Communications منتشر شده است.

دسته بندی : آیا می دانید که .... , خبرها و اطلاعیه ها ,
 

مقام بیست و یکم المپیاد ریاضی

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 02:53 ب.ظ - یکشنبه 22 تیر 1393


مقام بیست و یکم  المپیاد ریاضی

معاون دانش پژوهان جوان:

تیم ملی المپیاد ریاضی ایران موفق به کسب ۴مدال نقره و ۲مدال برنز شد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ حسن ساعی دهقان معاون دانش پژوهان اظهار داشت: اعضای المپیاد ریاضی جمهوری اسلامی ایران با کسب4مدال نقره و 2 مدال برنز در میان 101 کشور شرکت کننده به مقام  بیست و یکم  جهان رسید.

در پنجاه و پنجمین المپیاد جهانی ریاضی که از 12 لغایت 22 تیرماه در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی  برگزار شد. آقایان شایان غلامی ، سید محمدحسین سید صالحی ، احسان مختاریان وآرین حسین قلی زاده مدال نقره و خانم یگانه علی محمدی و آرمین بهنام نیا به مدال برنز دست یافتند.

در این دوره از مسابقات کشورهای چین، آمریکا و تایوان به ترتیب به مقام‌ های اول تا سوم راه یافتند.

دسته بندی : خبرها و اطلاعیه ها ,
 

انگیزه شرط اول موفقیت

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 07:00 ق.ظ - یکشنبه 22 تیر 1393به بچه ها کمک کنیم تا .......


یادگیری مطالب و مفاهیم درسی مانند بسیاری از کارها‌ی مهم دیگر نیاز به انگیزه دارد. دانش‌آموزی که با انگیزه در کلاس درس حاضر می‌شود، علاوه بر این‌که مطالب درسی را عمیق یاد می‌گیرد، در منزل و در حین مطالعه، انگیزه‌ی زیادی برای یادگیری بهتر و تثبیت مطالب درسی دارد. تمرینات کتاب درسی را با اشتیاق حل می‌کند و با پاسخ‌گویی درست به آن‌ها، تمایل به حل تمرینات تکمیلی بیش‌تری پیدا می‌کند.

ایجاد انگیزه برای دانش‌آموزان باید در دو محیط مدرسه و منزل انجام شود. معلم، مشاور تحصیلی و پدر و مادر نقش اساسی در انگیزه دادن به دانش‌آموزان دارند. محیط آموزشی باید در دانش‌آموز جذابیت ایجاد کند و محیطی خلاق و پویا باشد.

معلم، نقش تعیین‌کننده‌ای در ایجاد محیط پویا برای یادگیری و آموزش دارد. اگر کلاس درس توسط خود دانش‌آموزان اداره شود و نقش تک تک آن‌ها در یاد دادن مطالب درسی به همدیگر مشخص و تعریف شده باشد، دانش‌آموزان توجه ویژه‌ای به پیش‌خوانی درس‌ها قبل از حضور در کلاس درس خواهند داشت. پیش‌خوانی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با آمادگی بیش‌تری در کلاس درس حاضر شوند و صرفاً شنونده‌ نباشند. حل تمرینات به صورت گروهی و مشارکتی در مدرسه باعث کشف روش‌های مؤثری برای حل انواع تمرینات و افزایش راندمان یادگیری می‌شود.

مشاور تحصیلی می‌تواند دانش‌آموز را با روش‌های برنامه‌ریزی برای درس خواندن و روش‌های مطالعه‌ی موفق آشنا کند و با نشان دادن ویژگی‌های مثبت و نقاط قوت دانش‌آموز او را تشویق به تلاش بیش‌تر کند.

پدر و مادر نقش مهمی در ایجاد محیط آرام برای مطالعه‌ی دانش‌آموزان دارند. وقتی دانش‌آموز مطمئن است که پیشرفت او برای پدر و مادرش اهمیت زیادی دارد، تلاش می‌کند که این جایگاه خود را حفظ کند و انگیزه‌ی او برای درس خواندن و کسب نتایج بهتر، بیش‌تر می‌شود. همراهی پدر و مادر با دانش‌آموز در برنامه‌ریزی کردن برای درس خواندن و انتخاب منابع مناسب برای مطالعه و حتی خرید کتاب باعث ایجاد انگیزه در دانش‌آموز می‌شود.

به بچه ها کمک کنیم تا ...............................دسته بندی : مقالات روانشناختی , آیا می دانید که .... ,
 

معرفی کتاب

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 11:23 ق.ظ - جمعه 20 تیر 1393تابستان ششم دبستان ( پنجم به ششم )بسیاری از دانش‌آموزان سخت‌کوش در دوران تابستان سعی می‌کنند در کنار تفریح و سرگرمی، مطالعه درسی هم داشته باشند و با برنامه‌ریزی دقیق و متعادل برای سال آینده آماده باشند. با هدف مرور درس‌های سال گذشته و پیش‌خوانی درس‌های سال آینده‌. نیاز به منابع مطالعاتی مناسب در این بین، جایگاه خاص خود را دارد. از بین منابع موجود، کتاب تابستانه کانون آموزش، پیشنهاد مشاور ششمی ها برای شماست

دسته بندی : معرفی کتاب ,
 

هوش آموزشی خود را تقویت کنید

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 06:57 ب.ظ - پنجشنبه 19 تیر 1393

یادگیری خود را تقویت کنید
-حتماً یک برنامه ریزی برای کارهایی که می خواهید انجام دهید، داشته باشید : چرا که برنامه ریزی پایه و اساس این شیوه است.

-در طول روز تنوع آموزی داشته باشید و تنها به یک موضوع یا یک کار تمرکز نکنید : چرا که تنوع آموزی سبب می شود از مغز بیشترین استفاده را داشته باشید.

- در روزهای خاصی از آنچه خود آموخته اید، به کمک دیگران یا بدون کمک دیگران آزمون گیری کنید : آزمون گیری سبب می شود که شما دستگاه مغزتان را برای یافتن اطلاعاتی که می خواهید، فعال تر کند و در نتیجه سبب یادآوری اطلاعات موجود در مغزتان می شود و منجر به بهره هوشی بیشتر شما می شود.دسته بندی : توصیه هایی برای یادگیری بهتر ,
 

قدم به قدم تا ششم(2)

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 06:46 ب.ظ - یکشنبه 15 تیر 1393ششمی ها، توجه داشته باشید.....

 

1- برنامه‌ی واحد داشته باشید و از چندبرنامگی بپرهیزید.

2- از ثبت نام در کلاس هایی که کتاب سال آینده، یعنی ششم را مستقیما تدریس می کنند، جدا خودداری کنید.

3- از مطالبی که در تابستان مطالعه می‌کنید یادداشت‌برداری و خلاصه‌نویسی كنید.

4- در تابستان روزهایی كه در مدرسه یا آموزشگاه هستید درس‌های همان روز را مطالعه كنید و روزهایی كه به مدرسه نمی‌روید درس‌های سال قبل را مرور کنید.

5- برای درس خواندن از شیوه‌های صحیح مطالعه استفاده كنید. درست نشستن، درست خواندن، درست یادداشت كردن و... را بیاموزید.

6- از تست زدن های بدون برنامه خودداری کنید. مرحله تست زدن، هنوز فرا نرسیده.

دسته بندی : برنامه های آماده سازی ,
 

پاسخ به سوالات (51)

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 12:29 ب.ظ - جمعه 13 تیر 1393
پاسخ به سوالات ( خانم سایه )

موضوع سوال ( پذیرش در آزمون تیزهوشان)


سلام خانم

با اجازه میخواستم به این پیام اعتراض داشته باشم اگر خاطرتان باشد جنابعالی در پیامی نحوه انتخاب تیزهوشان در کانادا را مرقوم فرمودید با اینگونه انتخاب کاملا موافقم ولی آیا آزمونهایی که در کشور ما برگزار میشود استاندارد است؟ و فقط تیزهوشان به این مدارس راه پیدا میکنند. پسر من یا متاسفانه و یا خوشبختانه در این آزمون پذیرفته نشد ولی چیزی را هم از دست نداد زیرا از نحوه کار با بچه ها در این مدارس به خصوص در اصفهان آگاهی دارم .تیزهوشان ما ,رقابت بین بچه ها نیست رقابت بین والدین هست که میخواهند به همدیگر فخر بفروشند بعضی والدین می پندارند بچه وقتی وارد تیزهوشان شدهمه چیز تمام شد و دیگر مهم نیست چه کار میکند چی میخواند و ... وبنظر این حقیر بچه های این نسل خیلی باهوش هستند منتهی بعضی ها بازیگوش هم هستند که این امر شاید آنان را از قافله دور نماید ببخشید قصد توهین به دانش آموزان پذیرفته شده در تیزهوشان نبود فقط این نظر شخصی من بود که اگر ملاحظه فرمایید و نظرتان را بنویسید ممنون میشوم 


(پاسخ را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید)

دسته بندی : پاسخ به سوالات ,
 

قدم به قدم تا ششم(1)

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 12:00 ب.ظ - جمعه 13 تیر 1393در تابستان، ضعف ها را جبران می کنیم

 

فرض کنید دیر به مدرسه می‌رسید و معلم شروع به تدریس کرده است. بهترین کار در آن زمان این است که هم‌پای معلم خود پیش بروید.

وقتی معلم استراحت داد شما در فرصت مناسب عقب‌افتادگی خود را جبران کنید.

به این ترتیب مشکلی نخواهیدداشت؛ ولی اگر از همان ابتدا بخواهید از روی جزوه‌ی دوستان خود بنویسید اولاً همیشه عقب می‌مانید و ثانیاً دیگر از کلاس درس چیزی نمی‌فهمید.

یکی از مزایای کلاس های تابستانه، داشتن این موقعیت است که دانش‌آموزانی که به هر دلیلی در سال گذشته در بعضی از درس ها احساس ضعف می کنند،  می‌توانند ضعف خود را جبران کنند. و نه این که در شروع سال تحصیلی جدید و آغاز پایه ششم، بخواهند مشکلات سال پنجم را رفع کنند. در شروع سال تحصیلی، زمانی برای نگاه به پشت سر نداریم

دسته بندی : برنامه های آماده سازی , توصیه هایی برای یادگیری بهتر ,
 

فراموشی را فراموش نکنید!؟!؟!؟

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 05:52 ب.ظ - شنبه 7 تیر 1393
چرا آموزش درسی در تابستان ؟


فراموشی یکی از بزرگ‌ترین آفت‌های دوران تحصیلی است که هر چه طولانی‌تر شود جبران‌ناپذیرتر خواهد بود. با مرور مطالب سال گذشته و با پیش‌خوانی درس های سال آینده، مهرماه برای شما شیرین تر خواهد بود.

دسته بندی : برنامه های آماده سازی , توصیه هایی برای یادگیری بهتر ,
 

ورزش را فراموش نکنید

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 05:42 ب.ظ - شنبه 7 تیر 1393شنا، راه ساده ای برای شاد زیستن


شنا کردن علاوه بر آنکه در بهبود سلامت جسم موثر است، شادی و نشاط را نیز افزایش می‌دهد.

 متخصصان می‌گویند با شنا کردن می‌توان احساسات مثبتی نظیر رضایت، سرحالی و رفع کسالت را به دست آورد و در عین حال کیفیت خواب نیز بهبود بخشید. گروهی از متخصصان انگلیسی در بررسی‌های خود مشاهده کردند افرادی که مرتب شنا می‌کنند نه تنها سلامت جسمی بهتری دارند بلکه افراد شادتری هستند و در طول این مطالعه نیز آشکار شد که میزان احساس رضایت و مثبت‌اندیشی در آنان 35 درصد افزایش یافته است.

بسیاری از مطالعات دیگر نیز تایید کرده‌اند که ورزش کردن فاکتور بهبود دهنده کیفیت زندگی است و به افزایش کیفیت خواب و سطح انرژی بدن کمک می‌کند.

نکته اصلی در رابطه با شنا کردن، فوائد قابل توجه آن بر سلامت بدن و روان به طور همزمان است که تاثیر مثبت آن در مدت کوتاهی در فرد ظاهر می‌شد.

دسته بندی : برنامه های آماده سازی , آیا می دانید که .... ,
 

کلامی کوتاه با مخالفان سوال های آزمون تیزهوشان 1393

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 11:32 ق.ظ - جمعه 6 تیر 1393
چند درصد جمعیت کشور نخبه‌اند؟

 

"غلامعلی منتظر" معاون پژوهش و برنامه‌ریزی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به جمعیت بالای 77 میلیون نفری ایران گفت: نزدیک به یک درصد از جامعه را نخبگان تشکیل می‌دهند که باید راهبری کشور را بر عهده گیرند.

دسته بندی : خبرها و اطلاعیه ها ,
 

ساعت ها را غنیمت شماریم

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 07:22 ق.ظ - پنجشنبه 5 تیر 1393آموختن، تعطیلی ندارد

 

در دنیای امروز باید هر لحظه را غنیمت شمرد؛ اگر جز این عمل کنیم، در گروه افرادی قرار می‌گیریم که پایان سال، با حسرت و پشیمانی رو به رو خواهیم شد.

آیا باید در تابستان آموختن، بی‌منطق و اجباری ست؟ نه!!!!

شما در تابستان دو گروه از درس‌ها را می‌خوانید؛ مرور درس‌های سال گذشته که خواندن آن‌ها باعث تقویت درس‌های پیش‌نیاز می‌شود و گروه دیگر درس‌هایی است که از خواندن آن‌ها هر سال لذت می‌برید.

ششمی عزیز، برای این‌که در طول سال آرامش داشته باشیی و آماده تر از سال های قبل باشی، هم به تفریح و کلاس‌‌های فوق برنامه‌ برس و هم آگاهانه و روشن و با برنامه پیش برو. تما موفق خواهی بود.

دسته بندی : پیام مشاور ,
 

سال تحصیلی از تیرماه آغاز می شود

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 11:50 ب.ظ - چهارشنبه 4 تیر 1393
ششمی ها، تابستان را از دست ندهید

 

اگر تمام دانش‌آموزان را بر اساس مقطع تحصیلی طبقه‌بندی کنیم پروژه‌ی تابستان برای هر مقطع اهمیت ویژه‌ای دارد و هر کس برای خود باید برنامه‌ای داشته باشد و برای درس‌های خود مهم‌ترین و ضرروری‌ترین کار را انجام دهد.

دانش‌آموزان ششمی باید توجه داشته باشند که سال حساسی را در پیش دارند. تابستان فرصت خوبی برای تثبیت یادگیری های سال قبل و آماده شدن برای برنامه های آموزشی سال بعد آن هاست. پس باید از آن استفاده کنند. برای تابستان برنامه ریزی داشته باشید. اجازه فاصله افتادن بین سال های آموزشی تان را ندهید. اصل تعادل را رعایت کنید و با برنامه ریزی، هم به اوقات فراغت و هم به برنامه آموزشی تان برسید.

دسته بندی : پیام مشاور ,
 

از این پس حق به حق دار خواهد رسید؟!؟!؟!؟

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 11:47 ب.ظ - چهارشنبه 4 تیر 1393

خدا را هزاران هزار بار شکر؟!؟!؟پذیرش ۳۰ هزار دانش آموز در مدارس سمپاد و کاهش ۲۵ درصدی ظرفیت پذیرش

خبرگزاری تسنیم: معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به پذیرش ۳۰ هزار نفر در کل کشور در مدارس سمپاد گفت: امسال ظرفیت پذیرش در مدارس سمپاد با توجه به پیگیری سیاست کیفیت بخشی، کاهش یافته است.

محمد نستوه اظهار داشت: امسال حدود 350 هزار داوطلب در کل کشور در آزمون مدارس سمپاد شرکت کردند که از این تعداد 250 هزار نفر متقاضی ورود به پایه هفتم و صد هزار نفر متقاضی ورود به پایه اول دوره متوسطه دوم بودند.

وی افزود: از تعداد 350 هزار نفر داوطلب 30 هزار نفر در آزمون ورودی مدارس سمپاد پذیرفته شدند.

دسته بندی : خبرها و اطلاعیه ها ,
 

ورود به جمع ششمی ها مبارک

نویسنده : افسانه رحیمی | تاریخ : 01:00 ق.ظ - یکشنبه 1 تیر 1393

به جمع "ششمی ها" خوش آمدید


سلام

به جمع ما خوش آمدید. به جمع همه ششمی های ایران زمین. تابستان و تعطیلات آغاز شد. سال گذشته مثل برق و باد گذشت. چشم به هم بزنیم، سال ششم هم خواهد گذشت. اما سال ششم با بقیه سال ها یک فرق بزرگ داره بچه ها و اونم نزدیک شدن شما به دوره دبیرستانه. باید از همین امروز هوشمندانه حرکت کنیم. برنامه داشته باشیم و برای خودمون هدف تعیین کنیم.

برای موفقیت بیشتر، همه با هم حرکت می کنیم. مثل سال قبل و همگام با همه "ششمی ها". در جمع ما، والدین هستن، آموزگاران و مدرسان مدارس هستن، استادهای دانشگاه هستن. خلاصه همه با هم در طول یک سال همراه خواهیم بود و با هم، همفکری خواهیم کرد. مقدم شما هم مبارک.

به امید سالی عالی و موفقیتی بیشتر از سال های قبل

دسته بندی : پیام مشاور ,
 

آخرین مطالب

» ششمی ها، لطفا بخوانید : ( شنبه 15 فروردین 1394 )
» ششمی های عزیز : ( دوشنبه 18 اسفند 1393 )
» هیچ دانش آموز ششمی، نباید در نوروز بدون برنامه بماند ( جمعه 15 اسفند 1393 )
» جلسه هم اندیشی مشاوران پایه ششم ( چهارشنبه 15 بهمن 1393 )
» بلاخره انتظار ها به پایان رسید......... ( دوشنبه 13 بهمن 1393 )
» اندر احوالات آزمون جلیل القدر تیزهوشان ( یکشنبه 12 بهمن 1393 )
» آزمون ورودی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ( یکشنبه 12 بهمن 1393 )
» با شما هستیم، همیشه و همه جا، در پناه حمایت حضرت دوست ( چهارشنبه 8 بهمن 1393 )
» فایل صوتی نظارت والدین بر وظایف تحصیلی دانش آموزان ( دوشنبه 6 بهمن 1393 )
» هم تفریح، هم درس خواندن ( دوشنبه 6 بهمن 1393 )
» نیمسال دوم را با تحلیل روش های مطالعه در نیمسال اول آغاز می کنیم ( شنبه 4 بهمن 1393 )
» تکنیک های مطالعه درس علوم ( جمعه 3 بهمن 1393 )
» پاسخ به سوالات (57) ( دوشنبه 29 دی 1393 )
» فایل صوتی موفقیت تحصیلی ( شنبه 27 دی 1393 )
» پاسخ به سوالات (56) ( جمعه 26 دی 1393 )
» برای انتقال بهتر مطلب به حافظه بلند مدت: ( شنبه 20 دی 1393 )
» چگونه بر فراموشی مطالب خوانده‌ شده غلبه کنیم؟ ( شنبه 20 دی 1393 )
» آیین نامه ارزشیابی کیفی -توصیفی شش پایه دوره ابتدایی تصویب شد ( دوشنبه 15 دی 1393 )
» گزیده ای از همایش مدیریت کودکان ونوجوانان در فضای سایبری ( یکشنبه 7 دی 1393 )
» آمادگی برای آزمون (2) ( یکشنبه 7 دی 1393 )
» من در امتحان موفق می شوم اگر: ( سه شنبه 2 دی 1393 )
» پاسخ به سوالات (55) ( یکشنبه 30 آذر 1393 )
» تکنیک های کنترل حواس پرتی در زمان مطالعه ( شنبه 29 آذر 1393 )
» صحیح مطالعه کنیم ( پنجشنبه 27 آذر 1393 )
» تشریحی خواندن گام اول، تست گام دوم ( پنجشنبه 27 آذر 1393 )
» پا از گلیم درازتر کردن های یک روانشناس!؟!؟! ( شنبه 22 آذر 1393 )
» فایل صوتی کارگاه اقدام پژوهی ( پنجشنبه 13 آذر 1393 )
» امان از قدر ناشناسی اساتیدا!؟!؟!؟! ( جمعه 7 آذر 1393 )
» نقش تحصیلات مادر در موفقیت تحصیلی فرزندان ( یکشنبه 2 آذر 1393 )
» روش صحیح درس خواندن = موفقیت ( جمعه 30 آبان 1393 )
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات